En İyi & Dayanıklı Şemsiye Markaları Tavsiyeleri (2023-2024)

Türkiye’de satılan en iyi, rüzgara karşı dayanıklı, kaliteli şemsiye tavsiye ve fiyatlarını araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Bahar aylarının gelişiyle birlikte yağmurdan korunmak isteyen insanlar şemsiye kullanmaya başlıyor.

Bu nedenle çok sayıda firma şemsiyelerin üretimi üzerine çalışıyor. Firmalar tarafından üretilen ürünler kalite, kullanım şekli, üretim malzemesi ve tarza göre birbirinden ayrılıyor. Bu nedenle kişilerin kullanacakları ürünü seçmelerinde yardımcı olacak en iyi marka önerilerini bir araya getirdik.

Markalarına Göre En İyi Şemsiye Tavsiyeleri

Bahar aylarında yaygın kullanılan şemsiyeler için marka çeşitliliği bulunuyor. Bu da seçim konusunda insanların kararsız kalmasına neden oluyor. Bunun için bizler markalarına göre en iyi şemsiyeler listesi hazırladık. Listede en iyi şemsiye markaları, kullanım özellikleri ve merak edilen detaylarını bir araya getirdik.

En iyi şemsiye markaları;

 • Snotline
 • Repel Umbrella
 • Celal Birsen
 • Decathlon
 • Rain Mate
 • Rubenis E-15
 • Almera
 • Pierre Cardin
 • Marlux
 • Xiaomi
 • Samsonite
 • Sarıkaya
 • Tchibo
 • İstoç
 • Totes
 • London Fog

Alacağınız ürüne karar vermeden önce markaları ve şemsiye fiyatları üzerine inceleme yapmalısınız. Böylelikle uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli ürünü bulabilirsiniz.

Snotline Şemsiye

Snotline

Snotline hazırladığımız şemsiye tavsiye içeriğinin ilk markasıdır. Bu markanın en önemli özelliği ahşap tutma sapına sahip olmasıdır. Bunun dışında çelik aksama sahip bir üründür.

Ömür boyu kullanmak için doğru ürüne ihtiyaç duyan kişiler tarafından tercih edilebilecek bir üründür. Ayrıca bu ürün şiddetli fırtınaya ve yağışlara karşı üstün koruma sağlar. Ürünün kendine özel kılıfı olması sayesinde taşıma konusunda herhangi bir zorluk yaşanmaz.

Snotline marka ürünlerde ahşap sap kullanmayı istemeyen kişiler için alternatif vardır. Ahşap yerine silikon sap kullanılması mümkündür. Bu nedenle kişilerin ürünü alırken sap tercihine göre seçim yapmaları gerekir.

Repel Umbrella

Repel Umbrella

Repel Umbrella rüzgara dayanıklı şemsiye önerisi isteyen kişiler için uygun bir üründür. Ürünün rüzgara karşı mukavemet oluşturmasının nedeni teflon kaplama olmasıdır.

Repel Umbrella özellikleri arasında ise şunlar yer alır; ergonomik silikon sap, dokuz tel, otomatik açılıp kapanma, su itme, çift havalandırma, hafiflik ve güneş koruma özelliğidir. Bu özellikler sayesinde gerek yağmurlu havalarda gerekse güneşli havalarda rahatlıkla kullanılabilir.

Ergonomik silikon sap uzun süreli kullanımlarda ellerin yorulması veya hasar almasını engeller. Ürünün 9 telli olması sayesinde rüzgarda dönme veya kendiliğinden kapanma gibi durumlar yaşanmaz. Güneş koruma özelliği olması ise yağış olmayan havalarda yüksek güneş ışınlarından korunmada yardımcı olur. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında görülen yüksek sıcaklıklarda dışarıya çıkılırken kullanılabilir.

Decathlon Şemsiye

Decathlon

En iyi şemsiye markası içeriğimizde Decathlon markası da bulunuryo. Bu markanın en temel özelliği insanların güneşten korunmasını maksimum oranda sağlamasıdır. Güneşten koruma seviyesi ise SPF50+olarak ifade edilir.

İnsanların en çok tercih ettiği ürünleri oluşturan Decathlon seriler halinde piyasaya ürün sunumu yapar. En çok ilgi gören serisi ise Golf serisidir. Bu serinin tercih edilme nedeni ise sahip olduğu düğme sayesinde otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlamasıdır.

Decathlon hem kadınlar hem erkekler için özel tasarımlara sahiptir. Böylelikle kişilerin kendilerine özel şekilde satın almalarına imkan tanır. Bu ürünlerin dayanıklılık oranı ise yüksektir. Öyle ki şiddetli rüzgarda ters dönmüş olsa bile içinde olan tellerin kırılması mümkün olmaz.

Rain Mate Şemsiye
Rain-Mate Şemsiye

Rain Mate

Bu listede Rain Mate markası önemli yer tutar. Bu markanın temel özelliği katlanabilmesidir. Bu sayede taşıma konusunda zorluk yaşanmaz.

Rain Mate kauçuk sapa sahiptir ve yağışlı havalarda taşıma sorunsuz gerçekleşir. Ayrıca bu ürünlerin 9 telli olarak tasarlanmaları sayesinde şiddetli yağışlarda zarar görmesi engellenir. Bu ürünlerin dayanıklı olmaları üretimde kullanılan fail safe teknolojisinden yararlanılmış olmasıdır. Kompakt tasarımda olmasından dolayı ise dikkat çekici model ve renklere sahiptir.

Rubenis EL-15 Şemsiye
Rubenis EL-15 Şemsiye

Rubenis EL-15

En kaliteli şemsiye markası listemizde Rubenis EL-15 şemsiyeleri bulunur. Bu markanın en önemli özelliği şık tasarıma sahip olmasıdır. Rubenis EL-15 insanlar tarafından protokol şemsiyesi olarak bilinirler. Bunun nedeni sağlam yapıları sayesinde protokol için tercih ediliyor olmasıdır.

Rubenis EL-15 8 telli olarak tasarlanırlar. Ayrıca dayanıklılıklarının sebebi fiber gövdeye sahip olmaları ve kumaş kullanımında ise çift kat tercih edilmesidir. Sap bölümü ise deriden tasarlanmıştır. Böylelikle kullanımda zengin bir görünüm sağlar.

Almera Şemsiye
Almera Şemsiye

Almera

Almera şemsiyeleri sekiz telli yapıdadırlar. Bu ürünün kapanma özelliği ise otomatiktir.

Almera rüzgara dayanıklı olarak üretilmiştir. Bu sayede rüzgarlı havalarda rahatlıklı kullanılabilir. Özelliklerinin kaliteli olmasına rağmen fiyat konusunda da avantaj sağlayan ürünlerdir. Böylelikle her dönem kullanıma uygundur.

Pierre Cardin Şemsiye
Pierre Cardin Şemsiye

Pierre Cardin

Kaliteli ve şık tasarımlı ürünleri kullanmak isteyenlere uygun ürünler Pierre Cardin şemsiyeleridir. Pierre Cardin, şık tasarımlarının dışında sağlam yapıları ile dikkat çekerler.

Baston model olan Pierre Cardin sap bölümü kauçuktan üretilmiştir. Bu sayede tutma kolaylığı vardır. Winproof sistemine sahip olan bu ürünlerin yıllarca kullanılması mümkündür. Bu ürünler rüzgarda dönmediği için şiddetli rüzgarda da kullanıma uygundur.

Marlux Şemsiye
Marlux Şemsiye

Marlux

Marlux listemizin eşsiz ürünlerinden birisidir. Bu ürünlerde polyester kumaş kullanılmıştır. Bu kumaş sayesinde yağmur nedeniyle ıslandığında hızlı şekilde kurur ve kuruma için saatlerce beklemeye gerek kalmaz.

Marlux paslanmaz çelik aksama sahiptirler. Böylelikle rüzgar karşısında dayanıklılık gösterirler. Kaliteli olmalarının dışında bu ürün diğer markalara oranla uygun olan fiyatlarıyla dikkat çekerler.

Xiaomi Şemsiye

Xiaomi

Otomatik şemsiyeye sahip olmak isteyenler için uygun markalar arasında Xiaomi markası yer alır. Bu marka yağmurun yanı sıra güneşten koruma sağlaması amacıyla üretilmiştir. Bu nedenle de kumaş seçimi hem yağmur yağışları hem de güneş göz önüne alınarak yapılmıştır.

Xiaomi otomatik ürünleri üretilirken malzeme çeşitliliği tercih edilmiştir. Üretimde kullanılan malzemeler arasında alüminyum, çelik, fiberglas bulunur. Bu malzemeler kullanılarak üretilen ürünler satışa sunulmadan önce kaliteli ve güvenlik testlerinden geçerler. Testlerden başarılı sonuç almalarıyla da birlikte insanlara ulaştırılmaya başlanırlar.

Samsonite Şemsiye

Samsonite

Samsonite en sağlam şemsiye sahibi olmak isteyenlerin tercih edebileceği dünya genelinde ünlü olan bir markadır. Bu marka katlanabilen özelliğe sahiptir. Bu sayede çantada, poşette veya elde kolaylıkla taşınır.

Samsonite kullanım kolaylığı sağlaması açısından tam otomatik olarak tasarlanmıştır. Böylelikle acil kullanımlarda herhangi bir zorluk yaşatmaz. Üretiminde su geçirmez kumaş kullanılmıştır. Bu sayede en ufak bir su sızıntısı bile içeriye geçmez.

Amerikalı bir marka olan Samsonite renk çeşitliliğine sahiptir. Bu sayede cinsiyete ve yaşa göre farklı renk tercihinde bulunabilir. Ayrıca ürünlerde çocuk, kadın ve erkek temalarını bulmak da mümkündür.

Sarıkaya Şemsiye

Sarıkaya

Kullanılabilecek en iyiler öneri yazımızda bulunan bir marka ise Sarıkaya’dır. Sarıkaya tam otomatik olarak tasarlanmışlardır. Ayrıca bu ürünlerin üretiminde fiber teknolojiden yararlanılmıştır.

Sarıkaya katlanabilen modellerdir. Bu sayede kullanım bittiğinde katlanarak çantaya veya poşete atılabilir. Bunun dışında çap uzunlukları 95 cm civarındadır. Bu sayede 2 kişinin kullanımına uygundur. Böylelikle çiftlerin ve ailelerin rahatlıkla tek bir adet ile dışarıya çıkmaları mümkün olur.

Sarıkaya rüzgar mukavemetine sahip ürünlerdir. Yağışlarla birlikte ortaya çıkan rüzgarda kullanımı durmaz. Fiber teller kullanıldığı için herhangi bir kırılma veya eğilip bükülme olmadan kullanım devam eder.

Tchibo Şemsiye

Tchibo

Tchibo uygun fiyatlı ve kaliteli şemsiyeleri kullanmak isteyenler için önerdiğimiz bir markadır. Bu şemsiyeler alüminyum çubuktan üretilmiştir. Tutma sapı ise plastikten yapılmıştır.

Rüzgarlı havalarda kullanıma uygun olan Tchibo rüzgar nedeniyle dönmüş olsalar bile kolay şekilde eski hallerine dönerler. Alüminyum çubuktan üretilen Tchibo otomatik modellerdendir. Bu sayede açılıp kapanması için insan gücüne ihtiyaç duyulmaz. Bu modeller yağış olmadığı zamanlarda taşıma kolaylığı sağlaması açısından elastik kayışa sahiptir. Kayış bölümünden tutularak elde kolayca taşınabilir.

İstoç

Yağmura, rüzgara ve güneşe karşı dayanıklı ürünler arayanlar için hazırladığımız marka listemizde İstoç markası önemli yere sahiptir. İstoç 10 telli olarak tasarlanmaları sayesinde üstün dayanıklılığa sahiptirler. Kumaş tercihinde ise kir tutmama özelliğinin olmasına özen gösterilmiştir. Bu sayede yoğun yağışlar sonrasında üzerinde kuruma sonrasında herhangi bir iz veya leke kalmaz.

İstoç trend serisine sahip olan modellerdir. Sap kısmı kauçuktan yapılmış olan ürün hızlı şekilde açılarak kullanılırlar. Açılış hızı minimum 30 salise olarak görülür.

İstoç trend şık tasarımlara sahip olan ürünlerdir. Böylelikle her yaş grubundaki kişinin kullanımına uygun tasarımları bulmak mümkündür. Bunun dışında taşıma kolaylığı için kılıflı olarak üretilmiştir. Kullanım sonunda kılıfa koyularak kolay şekilde taşınırlar.

Totes

Totes markası en iyi ürünlerin bulunabileceği diğer markadır. Bu markanın ürünleri günlük kullanıma uygundur. Bu nedenle fiyat konusunda kişilere avantaj sağlar.

Totes markasında asma kulp ve standart kulp modelleri vardır. Ayrıca kompakt tasarımın bulunması sayesinde kullanımı kolaydır. Rüzgara dayanıklı olarak tasarlanan bu ürün ayrıca doğa dostu olmalarıyla dikkat çekerler. Çünkü üretim malzemelerinde geri dönüşümlü ürünler tercih edilmiştir ve işlevin tamamlanması sonrasında ürünün doğaya zarar vermesi engellenmiştir.

London Fog

İnsanların tercih edebileceği en iyi ürün markaları ve özellikleri hakkında bilgi verdiğimiz listedeki son marka London Fog’tur.

London Fog mini modele sahip ürünlerdir. Bu sayede seyahatlerde ve gezilerde rahatlıkla kullanılabilirler. Bu ürünün kaplama malzemesi polyesterdir. Böylelikle rüzgarlı havalarda ürünün uçması gibi durumlar yaşanmaz.

London Fog çelik çerçeve, kauçuk sap ve bilek kayışına sahiptir. Sap tutulmak istenmediğinde bilek kayışı kullanılarak kolayca taşıma sağlanır. Otomatik olması sayesinde aniden bastıran yağmurda hemen kullanılmaya başlanması mümkün olur. Otomatik özelliği manuel açma işlemine oranla hızlı çalışır. Kadın ve erkeklerin kullanımına uygun tasarımları vardır.

Yorum yapın